مالاریا را نابود می‌کنیم / یک ایرانی چهل و نهمین نابغه دنیا شده است
دانشمند ایرانی دانشگاه MIT و نابغه شماره چهل و نهم دنیا با اعمال تغییراتی در ژنوم انسانی به دنبال ارایه شیوه ای کاربردی برای مصون ساختن افراد در برابر انواع بیماریهای کشنده است. دکتر پردیس ثابتی که به عنوان یکی از 100 نابغه دنیا نیز معرفی شده است در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری مهر جزئیات یافته های اخیر خود را تشریح کرده است.

دکتر پردیس ثابتی محقق ایرانی دانشگاه MIT در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر گفت : آنچه که من و محققان همراهم در  Broad Institute دانشگاه MIT انجام دادیم در حقیقت ارایه روشی است که نشان می دهد چه عواملی در ژنوم انسانی مهم بوده و می توان روی آن کار کرد تا بسیاری از اسرار نهفته آن را رمز گشایی کنیم.

پردیس ثابتی محقق ایرانی دانشگاه MIT (یکی از 100 نابغه برترجهان)

وی در بخشی از تحقیقات خود در قالب تیمی از دانشمندان بین المللی با استفاده از این روش، ابزار ژنومیک مدرنی ارایه کرده است تا با استفاده از آن به کنکاش در زیست شناسی انگل مالاریا پرداخته تا آن را در مناطق مستعدی همچون آفریقا ریشه کن کند.

این محقق ایرانی افزود : هم اکنون یکی از مهمترین تمرکزهایمان کار بر روی ژنوم مالاریا و HIV است. به دنبال آن هستیم که با درک روشنی از آنها متوجه شویم چگونه می توان با اعمال تغییراتی در ژنوم انسانی تمامی افراد را در برابر بیماریهای مختلفی نظیر مالاریا مصون کرد.

دکتر ثابتی به مهر گفت : ما همواره از این نکته در تعجب و حیرت بوده ایم که چرا برخی از افراد به بیماری همچون مالاریا مبتلا می شوند اما برخی مصونیت دارند!

به گزارش مهر، دکتر ثابتی طی سالهای اخیر تحقیقات وسیع و دامنه داری را در عرصه تکامل انسانی با همکاری اریک لندر از محققن سرشناس این عرصه در جهان آغاز کرده که نتیجه آن انعکاس گام به گام این دستاوردها در معتبرترین نشریان علمی و تحقیقاتی جهان از جمله نیچر و ساینس بوده است.

این محقق ایرانی مولف بیش از 20 عنوان مقاله تخصصی در این عرصه است. در عین حال از کارشناسان و متخصصان تاثیرگذار در عرصه تکامل انسانی و بیماریهای واگیردار محسوب می شود.

وی یکی از سرشناس ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا بوده و از بنیاد Gates Foundation Grant  نیز بالغ بر 2 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده است.

پردیس ثابتی در میان اعضای تیم تحقیقات مالاریا در دانشگاه MIT

پردیس ثابتی اخیرا نیز به عنوان یکی از 100 چهره نابغه جهان از سوی گروه بین المللی Creators Synectics معرفی شده است.

به گزارش مهر، این گروه بین المللی پردیس ثابتی از محققان برجسته دانشگاههای معتبری نظیر هاروارد، آکسفورد و MIT را به عنوان چهره چهل و نهم معرفی کرده است.

وی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت : من هم خودم هیچ چیز در این خصوص نمی دانستم و پس از مشخص شدن از سوی یکی از رسانه های خبری مطلع شدم . در هرحال خوشحالم که موجب شادی مردم ایران شده ام. 

دکتر پردیس ثابتی فارغ التحصیل دانشگاههای سرشناس جهان نظیر MIT ، آکسفورد و هاروارد آمریکاست و در جریان تحقیقات چندین ساله خود به بررسی دقیق تکامل انسانی پرداخته است.

به گزارش مهر، این محقق سرشناس سومین زنی لقب گرفته است که با بالاترین درجات از مدرسه پزشکی هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده است. به گفته دانشمندان تحقیقات این پژوهشگر ایرانی دانش بشری درخصوص تکامل انسانی را کامل می کند.

شبکه خبری سی.ان.ان نیز اخیرا در گزارشی وی را به عنوان یکی از 8 دانشمند و محققی در سراسر جهان عنوان کرده است که موجب ایجاد تغییراتی در جهان خواهند شد.


 عین مطلب ار خبر گذاری مهر نقل شده البته سایت پایا که متعلق به ایرانی های مقیم امریکا هست هم مطلب رو به انگلیسی نقل کرده بود .

* یه کم درس عبرت بگیریم بد نسیت ها / آی با شمایی که داری وبلاگ می خونی با تو هم هستم ها  برو  یه کم زبانت رو تقویت کن نازنینم که دوروز دیگه برای تخصص خواستب بری  ینگه دنیا !!!!!!! نگی  نگفتم عصبانی

** راستی آقا جاتون خالی عجب فیزیو لوژِ قورباغه بد بود !!! تا چند رو به یادش بودم دو تا قورباغه باز کردیم بعد نخاعی کردیم /قلبش رو کشیدیم بیرون تا بالاخره بفهمیم اپی نفرین واستیل کولین و... چه تاثیری در ضربان قلب دارن ولی روی هم رفته دیگه فکر نکنم یادم بره !!! قووووووووووووووووووووورخیال باطل

*** قیافه بچه های داروسازی دیدنی بود یا تو فاز غش بودن یا گریه برای قورباغه  هه حالا جالبیش اینجا بود که من ودوستم مثل این جراح حا افتاده بودیم رویاین دو تا قور باغه مگه ول می کردیم

ذهن ما باغچه ایست گل در آن باید کاشت

تا نروید علف هرز در آن

لذت کاشتن یگ گل سرخ کمتر از زحمت برداشتن آن علف است ...

قلب سلام به همه عزیزان جان چند روز پیش یک مطلبی رو تو اینترنت خوندم که واقعا یک جور حس تلاش وخیلی چیز های دیگه رو تو من زنده کرد واقعا بعضی ها به کجا ها که نمی رسن !!!!